Bugun...


Katarakt Hastalarına Müjde
Op. Dr. Hayati Türker, katarakt ameliyatı olan hastaların Presbyond lazer tekniğiyle ameliyat edilerek yakın ve uzağı daha iyi görmeleri sağlanacağını söyledi.

Katarakt Hastalarına Müjde
+ -

Op. Dr. Hayati Türker, katarakt ameliyatı olan hastaların Presbyond lazer tekniğiyle ameliyat edilerek yakın ve uzağı daha iyi görmeleri sağlanacağını söyledi.


İzmir Net Göz Dal Merkezinde görev yapan Op. Dr. Hayati Türker, lazer teknolojisinin (Presbyond Lazer) diğer yakın ve uzak düzeltme uygulamalarına göre daha avantajlı ve güvenli olduğunu söyledi. Türker, iki yöntem hakkında bilgi veren Türker, "Lazer teknolojisi, doğal ve kusursuz bir görme yetisi kazandırmasa da var olan diğer uygulamalardan çok daha etkili ve güvenli bir uygulamadır. Katarakt ameliyatının ardından yakın ile uzak görüntüsünü düzeltmek için nasıl bir yol izleyeceğimizi belirlemekte zorlanabiliyoruz. Var olan uygulamalar, pahalı ve katarakt ameliyatını yaparken bize zorluk yaşatıyor. Presbyond Lazer, uygulaması ise tam tersine katarakt ameliyatından sonra da hastanın yakın ile uzağı tekrar net bir şekilde görmesini sağlıyor. Ayrıca bu uygulama, katarakt ameliyatına engel olmadığı gibi kolaylaştırıcı özelliğe de sahiptir” dedi.


Op. Dr. Türker, lazer uygulamasının teknik anlamda hekimleri zorlayan bir uygulama olmadığını ve hasta için de güvenli bir tedavi yöntemi olduğunu da belirtti. Türker, “Katarakt operasyonu geçirmiş kişilerde gözlükten kurtulmak için ikinci bir operasyon kabul edilmezdi. Lazer (yakın düzeltme lazeri) uygulamasıyla yakın ile uzak düzeltme kolaylıkla yapılabiliniyor ve hastalar gözlüklerden kurtuluyorlar" dedi. Op. Dr. Türker, katarakt ameliyatı olan hastalar için çok önemli olan bu uygulamanın göz sağlığı tam anlamıyla yerinde olan tüm hastalara uygulanabileceğini de açıkladı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI