Bugun...


Bayraklı Zabıtası Savunma Sanatı Öğreniyor
İzmir’de, Bayraklı Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, sahada karşılaşabilecekleri fiziksel saldırı durumlarında kendilerini nasıl savunacaklarını öğrenmeye başladı.

Bayraklı Zabıtası Savunma Sanatı Öğreniyor
+ -

İzmir’de, Bayraklı Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, sahada karşılaşabilecekleri fiziksel saldırı durumlarında kendilerini nasıl savunacaklarını öğrenmeye başladı.


Bayraklı Belediyesine bağlı zabıtalar, savunma sanatı derslerine için kursun yolunu tuttu. Denetimlerde zaman zaman fiziksel ve sözlü saldırılara maruz kalan zabıta ekipleri, müdahale tekniklerini öğrenerek olası saldırılara karşı nasıl davranması gerektiği hususunda bilgi aldı. Wingsum ve Eskrima antrenörü Barış Kural tarafından verilen eğitimlerde ayrıca, zabıtaların sağduyulu da olması istendi.


Üniformalı personelin görevini profesyonelce yapabilmesi amacıyla eğitimlere başladıklarını anlatan antrenör Barış Kural, “Mesleki müdahale eğitimi veriyoruz. Üniformalı personelin işini profesyonelce yapabilmesi amacıyla geliştirilmiş bir sistem. Avcı sistem konseptinde kolluk müdahale teknikleri olarak gösterdiğimiz bir eğitim. Zabıta ekipleri görevleri gereği uygulamakla yükümlü oldukları ve uygularken yüz yüze geldikleri şahıslarla oluşabilecek fiziki durumlarda olaylara nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilgilendiriliyor. ‘Olayları kişiselleştirmeden kendileri veya karşıdaki kişi zarar görmeden mesleki anlamda yapılması gereken müdahale nasıl yapılır?’ sorusuna burada yanıt buluyoruz ve çalışmalarımızı da bu doğrultuda yürütüyoruz" dedi.


Zabıta ekiplerinin alanda çalışırken karşılaştıkları sorunlara daha profesyonelce yaklaşabilmeleri ve kendilerini savunmayı öğrenmeleri için eğitim programının uygulandığını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Hiçbir ekip arkadaşımın bir sıkıntı yaşamasını istemem ancak özellikle zabıta arkadaşlarımız görevleri gereği vatandaşlarla karşı karşıya gelebiliyor. Şu asla unutulmamalı. Bizler yasayı, yönetmelikleri uygulamakla yükümlüyüz. Arkadaşlarımız görevlerini yapıyor. Zabıta arkadaşlarımız sıkıntılara nasıl yaklaşmaları ve fiziki saldırı durumlarında kendilerini nasıl savunmaları noktasında eğitim alıyor. Umarım, hiçbir zaman istenmeyen bir olaylarla karşılaşmazlar” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI